hak1

Mehmet KIRATLI

1978’de İstanbul’da doğdu. İstanbul üniversitesi Elektrik meslek yüksek okulundan sonra Anadolu üniversitesi İşletme fakültesini ve Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü bitirdi.Fotoğraf haricinde müzikle de uğraşan Kıratlı çocukluk yaşlarından beri fotoğraf sanatıyla ilgilendi ve fotoğraf sanatının icra edildiği, paylaşıldığı,sevildiği ve konuşulduğu ortamlarda bulunmaktan büyük keyif aldı.

Türkiye’deki sayılı derneklerden olan İFSAK ve BUFOD derneği üyesidir.National Geographic Türkiye birinciliği ve bunun gibi bir çok ödül alan Kıratlı’nın eserleri saygın dergilerde yayınlanıp tv programlarına konu olmaktadır.Yaptığı sergi küratörlükleriyle, yardım kampanyalarıyla, gezilerle, eğitimlerle ve konferanslarla sanat camiasının ilgisini toplamaya devam etmektedir.

Şu anda tarihi dokusuyla birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Galata Kulesi’nin ambiansına 50mt uzaklıktaki atölyesinde ya da online olarak web sitesinde, akademik kariyere sahip uzman ve ödüllü eğitmen kadrosuyla, temel, ileri seviye fotoğrafçılık, photoshop ve stüdyo fotoğrafçılığı eğitimleri düzenliyor, kısa tanıtım filmleri ve reklam filmleri çekiyor.Kurumsal kimlik hizmetleri veriyor.